Ruçi dhe Balla në Gjenevë, mbahet Forumi Rajonal për Zhvillimin e Qëndrueshëm

Publikuar tek: politike, më 13:58 01-03-2018 Ruçi dhe Balla në Gjenevë, mbahet Forumi Rajonal për Zhvillimin e Qëndrueshëm

Në Gjenevë po mbahet Forumi Rajonal për Zhvillimin e Qëndrueshëm.

Të pranishëm janë edhe Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi dhe Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla.

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi, u shpreh se Shqipëria vlerëson nismat e Kombeve të Bashkuara, që ndihmojnë në shoqërinë shqiptare.

“Shqipëria dhe Parlamenti janë të angazhuar plotësisht në zbatimin e reformës në drejtësi për rritjen e transparencës dhe përgjegjshmërisë, pavarësisë dhe rritjen e aksesit të publikut te drejtësia. Përmes ndërmarrjes së reformave si administrata publike, shëndetesi, ligjit për mbrojtjen e pakicave kombëtare jemi gjithnjë e më afër integrimit në BE.”- është shprehur kyetari i kuvendit Gramoz Ruçi.

28583910_10212218106789891_46000572_o.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011705160140991
array(1) { ["section"]=> string(83) "ruci-dhe-balla-ne-gjeneve-mbahet-forumi-rajonal-per-zhvillimin-e-qendrueshem-111874" }