Ruçi u del në ‘krah’ deputetëve të opozitës: Keni të drejtë, të shqyrtohen propozimet tuaja

Publikuar tek: aktualitet, më 10:40 24-09-2020 Ruçi u del në ‘krah’ deputetëve të opozitës: Keni të drejtë, të shqyrtohen propozimet tuaja Ruci dhe Lita

Seanca plenare ka nisur me ankesa nga ana e opozitës parlamentare të cilët kanë kërkuar që të shqyrtohen kërkesat e tyre, dhe të mos humbasin më kohë sa i takon çështjes së Kodit Zgjedhor.

 

Një kërkesë të tillë e ka mbështetur dhe kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i cili ka thënë se duhet të shqyrtohen propozimet e deputetëve të opozitës.

“Amendamentet që ka dorëzuar mazhoranca, merrini dhe shihini. Shihni shënimin që kam bërë unë, ku kërkohet të shqyrtohen dy nisma të tjera të deputetëve të opozitës. Ato përshkohen dhe shqyrtohen në bllok. Jo më larg se dje kam thirrur kryetaren e Komisionit të Ligjeve që të bashkohen të treja këto nisma”, theksoi Ruçi.

Pjesë nga biseda:

Lita: “Po harxhohet koha dhe nuk po diskutohen ndryshimet për kodin zgjedhor.”, tha Lita.

Ruci: Keni të drejtë, shqetësimin tuaj e mbështes plotësisht. Në fjalën time në nisje të sesionit, thashë se s’duhet të humbasim asnjë sekondë për këtë gjë. Unë zoti Balla, kjo javë të jetë në funksion për implementimin e ndryshimeve kushtetuese për kodin zgjedhor.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013062000274658
array(1) { ["section"]=> string(94) "ruci-u-del-ne-krah-deputeteve-te-opozites-keni-te-drejte-te-shqyrtohen-propozimet-tuaja-221467" }