Rudina Hajdari bën gjestin humanitar, ndihmon me ushqime familjet në nevojë në zonën e Laprakës

Publikuar tek: aktualitet, më 16:03 29-03-2020 Rudina Hajdari bën gjestin humanitar, ndihmon me ushqime familjet në nevojë në zonën e Laprakës

Deputetja e opozitës parlamentare Rudina Hajdari ka vendosur të ndihmojë disa familje në nevojë në këtë situatë alarmante ndaj Covid-19.

Përmes një statusi në ‘Facebook’, ajo i bën thirrje qytetarëve, që në qoftë se njohin një familje që ka nevojë për ushqime mund ta kontaktojnë me mesazhe.

Sipas Hajdarit, është koha që të kujdesemi jo vetëm për veten, por edhe për njëri-tjetrin.

‘Ju lutem, nëse jeni një familje me fëmijë apo të moshuar dhe keni nevojë për ushqime në zonën e Laprakës, mund të më shkruani në inbox në mënyrë që t’ju siguroj ndihmën e duhur në këto momente të vështira. Duke filluar nga nesër do të ndihmojmë të paktën 5 familje në ditë.

Kujdesuni për veten dhe njëri-tjetrin. Rrini në shtëpi’, shkruan Hajdari.

Screenshot_5.png

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091371536254883
array(1) { ["section"]=> string(101) "rudina-hajdari-ben-gjestin-humanitar-ndihmon-me-ushqime-familjet-ne-nevoje-ne-zonen-e-laprakes-200547" }