Rudina Hajdari komunikon me Angela Merkel, ja çfarë i tha deputetja shqiptare kancelares gjermane

Publikuar tek: politike, më 16:12 30-11-2020 Rudina Hajdari komunikon me Angela Merkel, ja çfarë i tha deputetja shqiptare kancelares gjermane Merkel - Hajdari

Deputetja e Kuvendit të Shqipërisë, Rudina Hajdari, ka marrë pjesë sot në konferencën e Komisioneve të Çështjeve për Europën, ku pati mundësinë të flasë dhe me kancelaren gjermane Angela Merkel.

Hajdari, e cila në zgjedhjet e 25 prillit do të dalë nën siglën e Nismës Thurje, i shprehu Merkelit vlerësimet për Presidencën Gjermane dhe ndihmën që i kanë dhënë Shqipërisë.

Ndër të tjera është diskutuar dhe për sfidat e Shqipërisë lidhur me integrimin në BE.

Screenshot_10.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bashkia e Tiranës nxjerr dokumentin dhe i përgjigjet PD: Familja Shabanaj ka marrë 3 mln lekë dhe i është miratuar rindërtimi i dy shtëpive
PD nuk i ndal akuzat për Olta Xhaçkën: Në 2 muaj, helikopteri ushtarak është përdorur 22 herë për fushatën e PS në Dibër, janë harxhuar 100 milionë lekë »
Article Logic
Execution time: 0.010756015777588
array(1) { ["section"]=> string(103) "rudina-hajdari-komunikon-me-angela-merkel-ja-cfare-i-tha-deputetja-shqiptare-kancelares-gjermane-229666" }