Rudina Hajdari: Në një vend me pasuri minerale si Bulqiza, i shfrytëzuar nga politikanë e biznesmenë, kryebashkiaku përcaktohet konsumator kokaine

Publikuar tek: politike, më 20:39 22-01-2020 Rudina Hajdari: Në një vend me pasuri minerale si Bulqiza, i shfrytëzuar nga politikanë e biznesmenë, kryebashkiaku përcaktohet konsumator kokaine Deputetja Rudina Hajdari

Deputetja Rudina Hajdari reagon pas publikimit të videos së kryebashkiakut të Bulqizës Lefter Alla, i cili shfaqet duke pirë kokainë në ambientet e një lokali.

Hajdari shkruan se, politikanë e biznesmenë kanë shfrytëzuar prej vitesh pasuritë minerale të Bulqizës, por qytetarëve të saj u është ofruar vetëm mjerim e varfëri, ndërsa kryebashkiaku është përcaktuar përdorues kokaine.

“Një vend me pasuri minerale si Bulqiza, prej vitesh është shfrytëzuar nga politikanë e biznesmenë. Qytetarëve të këtij vendi nuk ju ofrohet asgjë më shumë se mjerim dhe varfëri, ndërkohë që kryebashkiakë përcaktohen konsumatorë të kokainës dhe bashkëpunues të drogës”, shkruan Rudina Hajdari.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0070939064025879
array(1) { ["section"]=> string(150) "rudina-hajdari-ne-nje-vend-me-pasuri-minerale-si-bulqiza-i-shfrytezuar-nga-politikane-e-biznesmene-kryebashkiaku-percaktohet-konsumator-kokaine-192859" }