Rudina Hajdari prezanton deputetin e ri, i pari nga komuniteti rom në Parlament

Publikuar tek: politike, më 23:53 24-05-2019 Rudina Hajdari prezanton deputetin e ri, i pari nga komuniteti rom në Parlament

Deputetja Rudina Hajdari ka prezantuar pak më parë një deputet të ri të Parlamentit që vjen nga komuniteti rom.

Ervis Meço është i riu i cili futet në Parlament nga lista e deputetëve zëvendësues pas djegies së mandateve nga opozita, ndërsa është i pari i këtij komuniteti në Shqipëri.

'Rastësi e bukur! Ervis Meço ishte një nga zëvendësuesit e atyre deputetëve që dogjën mandatin e tyre. Deputeti i parë nga komuniteti rom i emëruar ndonjëherë Parlamentin e Shqipërisë. I uroj Ervis Meço shumë suksese dhe shpresoj se ai do të jetë i pari nga shumë të tjerë që do të vijnë', shkruan Hajdari.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027976989746094
array(1) { ["section"]=> string(85) "rudina-hajdari-prezanton-deputetin-e-ri-i-pari-nga-komuniteti-rom-ne-parlament-165609" }