‘Rudina nuk është rrit me Azemin’, Murrizi tregon marrëdhënien me deputeten: Kur Hajdari u vra…

Publikuar tek: politike, më 19:08 20-04-2019 ‘Rudina nuk është rrit me Azemin’, Murrizi tregon marrëdhënien me deputeten: Kur Hajdari u vra…

Deputeti Myslim Murrizi i ftuar në emisionin 'Kjo javë' në News 24 ka komentuar edhe marrëdhënien me deputeten Rudina Hajdari, vajzën e liderit Azem Hajdari.

 Murrizit shprehet se Hajdari është një deputetet e re dhe ka një marrëdhënie miqësore që prej 18 muajsh.

Sipas Murrizit, Hajdari nuk ka firomsur krijimin e ndonjë partie, thjesht janë lajme që kanë qarkulluar në media.

‘Kam marrëdhënie miqësore prej 18 muaj që e njoh dhe marrëdhënie si e e bija e shokut tim Azem Hajdarit në 1998 dhe kur është plagosur në Kuvend në duart e mija. Liderët nuk caktohen, por zgjidhjen. Rudina nuk është rrit me Azemin, mesa di unë kur Azemi është fut në kuvend ajo ka qenë 9 vjeçe ndërsa kur u vra ishte 10 vjeçe.

Në 100 vjet në djenin time, mesa di unë nga këta filozofët përveç Xhorxh Bushit nuk di ndonjë tjetër. Fakti që është në parlament, shqiptarët nuk duhet të merren me fjalët e saj, pasi po të hapësh kasetat e tvsh gjen gabime polikanësh plot. Ajo është e re në këtë rrugë,të jem i sinqertë nuk ka parë ndonjë deklaratë të Rudinës që ka firmosur, këto i nxjerrin mediat.

Të jem i qartë akoma sot nuk kam parë asnjë prononcim të Rudinës që të thotë që kam krijuar parti që të thotë që kam krijuar parti’, tha Murrizi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.21045899391174
array(1) { ["section"]=> string(97) "rudina-nuk-eshte-rrit-me-azemin-murrizi-tregon-marredhenien-me-deputeten-kur-hajdari-u-vra-161205" }