Rusi 2018: Kjo është renditja në grup pas humbjes me Italinë

Publikuar tek: sport, më 23:23 24-03-2017 Rusi 2018: Kjo është renditja në grup pas humbjes me Italinë

Pas përfundimit të ndeshjes kundër Italisë, për Shqipërinë duket se kualifikimi në Kupën e Botës është i pamundur.

Renditja në Grupin G ka ndryshuar dhe kombëtarja shqiptare tashmë e gjen veten në vendin e katërt.

ertwerwetr4544.jpg

Rezultatet e Grupit G janë:

Itali-Shqipëri 2-0

12’ De Rosi, 71′ Imobile

Lihtenshtejn-Maqedoni 0-3

43′ Nikolov, 68′ , 73′ Nesterovski

Spanjë-Izrael 4-1

13′ D. Silva, 45’+1′ Vitolo, 51′ D. Kosta, 88′ Isko / 76′ Rafaelov

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kosova shënon GOL në minutën e 53-të ndaj Islandës
Si i transformua qyteti i Korçës gjatë transmetimit të ndeshjes Shqipëri-Itali (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.013657093048096
array(1) { ["section"]=> string(65) "rusi-2018-kjo-eshte-renditja-ne-grup-pas-humbjes-me-italine-73053" }