Rusia bëri shaka, nuk e ka vrarë zëdhënësin e ISIS

Publikuar tek: bota, më 16:10 31-08-2016 Rusia bëri shaka, nuk e ka vrarë zëdhënësin e ISIS

Zëdhënës të ushtrisë ruse njoftuan dje se kishin vrarë gjatë sulmeve ajrore një nga liderët më të rëndësishëm të Shtetit Islamik, Abu Muhammad al-Adnani.

Ministria e Mbrojtjes ruse tha se Adnani mbeti i vrarë pas mbombardimit me avionë Su-34 të një baze pranë Aleppos.

Ndërsa militantët e ISIS njoftuan se Adnani kishte vdekur por prej sulmeve amerikane dhe jo atyre ruse.

Së fundmi ka qenë një zëdhënës i ushtrisë amerikane që ka thënë për Reuters, se njoftimi i Rusisë për vrasjen e Abu Muhammad al-Adnanit “ishte shaka”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Avioni bën ulje të detyruar, plagosen 16 persona
Merkel rikthehet në Itali, takim me Renzin pas tërmetit që i mori jetën 290 personave »
Article Logic
Execution time: 0.011639833450317
array(1) { ["section"]=> string(55) "rusia-beri-shaka-nuk-e-ka-vrare-zedhenesin-e-isis-51446" }