Rusia dërgon në bazën siriane raketat moderne për mbrojtje nga ajri “S-400 Triumf”

Publikuar tek: bota, më 11:01 25-11-2015 Rusia dërgon në bazën siriane raketat moderne për mbrojtje nga ajri “S-400 Triumf”

Rusia ka ka shtuar ndjeshëm forcat ushtarake në një prej bazave të saj në Siri pranë kufirit me Turqinë, duke dërguar edhe sistemin e raketave të mbrojtjes nga ajri.

Pas rrëzimit të avionit ushtarak rus nga forcat turke, marrëdhënied mes dy vendeve janë tensionuar në 24 orët e fundit. Rusia dërgoi në brigjet turke të Mesdheut edhe një kryqëzor të pajisur po me sistem raketash anti-avion, ndërsa u shpreh se Kremlini do të jetë i gatshëm të qëllojë çdo objektiv që përbën kërcënim.

Armatimet e fundit të dërguara pranë Turqisë janë raketat “S-400 Triumf”, gjenerata e re e armëve për mbrojtjen nga ajri.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013214111328125
array(1) { ["section"]=> string(86) "rusia-dergon-ne-bazen-siriane-raketat-moderne-per-mbrojtje-nga-ajri-s-400-triumf-26234" }