Rusia hedh një lloj të ri bombe dhe shkakton shpërthim masiv në këtë shtet

Publikuar tek: bota, më 14:56 16-04-2017 Rusia hedh një lloj të ri bombe dhe shkakton shpërthim masiv në këtë shtet

Rusia sapo ka nisur një fushatë të ashpër bombardimesh mbi rebelët sirianë, një lëvizje që ngjan si kundërpërgjigje ndaj SHBA-ve, që në ditët e fundit sulmuan një bazë siriane dhe hodhën një super-bombë në tunelet e ISIS në Afganistan.

Avionë rusë kanë lëshuar sot një bombë “sekrete” që është katër herë më e fuqishme se ajo që hodhi SHBA në Afganistan.

Amnesty International dhe organizata të tjera e kanë akuzuar Rusinë se qëllimisht po sulmon rebelët sirianë duke i ardhur kështu në ndihmë presidentit sirian Bashar al-Assad. /Newsbomb.al

weqweq2e2ryyy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Babai vret dy vajzat e tij, më pas veten
Mbyllen qendrat e votimit në Turqi, ja kur pritet të dalin rezultatet e referendumit »
Article Logic
Execution time: 0.013341903686523
array(1) { ["section"]=> string(80) "rusia-hedh-nje-lloj-te-ri-bombe-dhe-shkakton-shperthim-masiv-ne-kete-shtet-75371" }