Rusia me plan sekret për hedhjen e bombës atomike në Londër

Publikuar tek: bota, më 21:23 25-10-2015 Rusia me plan sekret për hedhjen e bombës atomike në Londër

Eksperti anglez i bombave atomike, Ëilliam Penney ka ekspozuar planin e Rusisë për të hedhur disa bomba atomike në Londër.

Sipas tij plani sekret i Rusisë ishte që gjatë Luftës së Ftohtë të hidheshin disa bomba atomike në vende të ndryshme të kryeqytetit anglez, çka do të sillte shkatërrimin e plotë të tij.

“Do të ishte një ngjarje katastrofike. Në vend që të hidhin 32 bomba ata kishin planifikuar të lëshonin 5-6 bomba por më të fuqishme çka do të mundësonte atyre të njëjtën fuqi shkatërrimi por më shumë saktësi në hedhje”, tha ai. Letra e tij e shkruar me dorë është bërë publike nga Arkivat Kombëtare Angleze 26 vite pas vdekjes.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012285947799683
array(1) { ["section"]=> string(65) "rusia-me-plan-sekret-per-hedhjen-e-bombes-atomike-ne-londer-23953" }