Rusia ndërton dy baza ushtarake të reja në Siri

Publikuar tek: bota, më 18:33 22-09-2015 Rusia ndërton dy baza ushtarake të reja në Siri

Imazhet satelitore tregojnë se Rusia vijon të zgjerojë prezencën e saj ushtarake në Siri. Ditët e fundit Rusia ka nisur ndërtimin e dy bazave të reja ushtarake pranë detit Mesdhe.

Ndërsa gjatë takmit ditën e djeshme midis presidentit të Rusisë Vladimir Putin dhe kryeministrit izraelit Benjamin Netanyahu u vnedos që të dyja vendet të koordinojnë sulmet ushtarake kundër militantëve në Siri.

Prezenca e forcave ushtarake ruse në Siri u konfirmua edhe nga ministri rus i mbrojtjes,por ndërhyrja e saj në luftën kaotike civile të Sirisë, sipas analistëve në WSJ, vështirëson punën e koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara.

sat_image1_annotated2.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01325798034668
array(1) { ["section"]=> string(53) "rusia-nderton-dy-baza-ushtarake-te-reja-ne-siri-21412" }