Rusia në alarm, kërcënime për sulme me bomba, evakuuohen mijëra banorë

Publikuar tek: bota, më 21:10 20-12-2017 Rusia në alarm, kërcënime për sulme me bomba, evakuuohen mijëra banorë

Rusia është kërcënuar sërsh nga sulmet me bomba. Autoritetet vendase kanë bërë me dije se mijëra banorë janë evakuuar gjatë ditës së sotme nga ndërtesat administrative, shkollat, fakultet, qendrat tregtare, spitalet dhe hotelet në Moskë dhe shumë qytete tjera ruse.

Thirrje të tilla janë bërë edhe më herët, por kanë rezultuar të rreme.

Zëvendës ministri i Brendshëm, Igor Zubov, deklaroi më 12 dhjetor se shumica e thirrjeve kërcënuese vijnë nga Siria.

Sakaq, zv.presidentit rus, Vladimir Putin, Dmitry Peskov, i ka cilësuar thirrjet si “terrorizëm përmes telefonit”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pushime në Bahamas me biznesmenin miliarder, kryeministri i Kanadasë shkeli disa rregulla të etikës
Aktorja e njohur shkatërrohet, burri i saj gjendet i vdekur në shtëpi »
Article Logic
Execution time: 0.012486934661865
array(1) { ["section"]=> string(75) "rusia-ne-alarm-kercenime-per-sulme-me-bomba-evakuuohen-mijera-banore-103805" }