Rusia në udhëkryq, zgjedhjet lokale vendosin fatin e vendit

Publikuar tek: bota, më 12:40 08-09-2019 Rusia në udhëkryq, zgjedhjet lokale vendosin fatin e vendit Nga njëri prej proçeseve zgjedhore në Rusi

Ditën e sotme Rusia zhvillon zgjedhjet lokale.

Proçesi elektoral do të mbahet në periudhën e ndërlikuar politike ku një pjesë e madhe e liderëve të opozitës, aktivistë të të drejtave të njeriut, etj. janë arrestuar.

Sipas analistëve, rezultati i këtij proçesi zgjedhor do të përcaktojnë dhe fatin e vendit për zgjedhjet e përgjithshme të 2021-shit.

Proçesi do të mbahet një ditë pasi Rusia me Ukrainën shkëmbyen 70 të burgosur midis tyre duke hedhur hapin e parë të përafrimit midis tyre që prej nisjes së luftës në 2014.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012129068374634
array(1) { ["section"]=> string(65) "rusia-ne-udhekryq-zgjedhjet-lokale-vendosin-fatin-e-vendit-177718" }