Rusia një ditë pas sulmi në metro, gjurmë gjaku, lule dhe qirinj, identifikohet autori (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 07:47 04-04-2017 Rusia një ditë pas sulmi në metro, gjurmë gjaku, lule dhe qirinj, identifikohet autori (FOTOT)

Një ditë pas sulmit, që mendohet se është kryer nga organizata terroriste Rusia ka shpallur tri ditë zie kombëtare.

Nga dy shpërthime në dy stacione metroje në Shën Petersburg u vranë 11 persona dhe u plagosën mbi 50 të tjerë.

Sot, vendi i ngjarjes është kthyer në një rrënojë, ku shihet dera e trenit e shktërruar, gjurmë gjaku, ndërsa më tutje familjarët e viktimave kanë vendosur lule dhe qirinjë.

Deri tani asnjë organizatë terroriste nuk e ka marrë sulmin përsipër, ndërsa agjentët dhe policia ruse kanë identifikuar autorin e sulmit. Ai është identifikuar si një i ri 22 vjeç nga Kirgistani me shtetësi ruse.

Ndërkohë, Vladimir Putin ka marrë një telefonatë nga presidenti i SHBA Donald Trump, i cili i ofroi atij mbështetje.  

3EE9CC5500000578-4375518-image-a-46_1491263728009.jpg

 

3EE96F3A00000578-4375518-image-a-48_1491263766079.jpg

 

lul.jpg

 

170403164109-26-saint-petersburg-metro-blast-0403-exlarge-169.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shtëpia e Bardhë shpërndan deklaratën e parë të First Lady, ajo shfaqet e gjitha me të zeza (Foto)
Sulm kimik në Siri, humbin jetën 18 persona »
Article Logic
Execution time: 0.0098698139190674
array(1) { ["section"]=> string(95) "rusia-nje-dite-pas-sulmi-ne-metro-gjurme-gjaku-lule-dhe-qirinj-identifikohet-autori-fotot-74033" }