Rusia nuk pyet për armëpushimin, bombardon 6 qytete në Siri

Publikuar tek: bota, më 16:12 28-02-2016 Rusia nuk pyet për armëpushimin, bombardon 6 qytete në Siri

Vetëp disa orë pas arritjes së armëpushimit të përkohshëm në Siri, Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut raporton se armëpushimi vazhdon në mbahet, pavarësisht shkeljeve kryesisht nga avionët rus.

Opozita siriane ka akuzuar Bashar Al Asadin dhe aleatët e tij se kanë shkelur 15 herë marrëveshjen e armëpushimit duke sulmuar qytetine Alepos dhe 5 qyteteve të tjera në 12 orët e fundit.

Megjithatë një zëdhënës i Komitetit Kombëtar të Lartë (HNC) tha se ditën e djeshme mund të shihje njerëz të cilët ecnin në rrugët e qyteteve të shkatërruar nga bombardimet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në minierë, humbin jetën 36 persona dhe 5 punonjës të kërkim-shpëtimit
24 vjeçarja arrestohet pasi fshehu 200 gram drogë në vaginë »
Article Logic
Execution time: 0.01290488243103
array(1) { ["section"]=> string(64) "rusia-nuk-pyet-per-armepushimin-bombardon-6-qytete-ne-siri-33751" }