Rusia paralajmëron SHBA-të: Koreja e Veriut gati të lëshojë raketën

Publikuar tek: bota, më 17:37 06-10-2017 Rusia paralajmëron SHBA-të: Koreja e Veriut gati të lëshojë raketën

Një ligjvënës rus i cili është kthyer së fundmi nga një vizitë në Penian, tha se Koreja e Veriut po përgatitet të lëshojë një raketë që mund të arrijë brigjet e Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Anton Morozov i partisë ruse Liberal Demokrate tha se ka parë me sytë e tij llogaritë se raketa është e aftë të arrijë Bregun Perëndimor amerikan.

Ekspertët parashikojnë se një testim i ri raketor nga Korea e Veriut mund të ndodhë të martën e javës tjetër, që përkon me themelimin e partisë komuniste.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Futet për të vjedhur në vendin gabuar, hajduti del duarbosh dhe e pëson keq (VIDEO)
Vajza 10 vjeçare sulmohet me acid nga dy 'kllounët vrasës' »
Article Logic
Execution time: 0.011874914169312
array(1) { ["section"]=> string(72) "rusia-paralajmeron-shba-te-koreja-e-veriut-gati-te-leshoje-raketen-94978" }