S’do ta besoni si kanë qenë Olsi Rama dhe Ilir Beqaj në rini. Ja pasioni i tyre i madh (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:39 31-05-2016 S’do ta besoni si kanë qenë Olsi Rama dhe Ilir Beqaj në rini. Ja pasioni i tyre i madh (FOTO)

Jemi mësuar që ministrin e Shëndetësisë Ilir Beqaj ta shohim me kostum këto kohë, po ashtu edhe vëllanë e kryeministrit Edi Rama, Olsi Ramën ta shohim me veshjet e kujdesura në daljet publike.

Por dikur, si Beqaj, ashtu edhe Rama kanë qenë të rinj dhe ata kishin një pasion: basketbollin. Miq të vjetër dhe shënues të koshave, aq shumë të dëshiruar për të gjithë.

Kjo foto tregon Ilir Beqajn djathtas lart, dhe Olsi Ramën majtas poshtë. Fotoja është shkrepur në 1986-ën, në Ballkaniadën për të rinj, poshtë 19 vjeç në Izmir të Turqisë.

olsiramailirbeqajok.jpg

Nga e majta në të djathtë nga lart: Astrit Zaganjori, Zamir Dedej, Pirro Papa, Aleksander Damo, Arben Dedej, Ilir Beqaj, Poshtë: Olsi Rama, Artan Kuqo, Pirro Leka dhe Shpëtimi nga Durrësi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019989967346191
array(1) { ["section"]=> string(96) "s-do-ta-besoni-si-kane-qene-olsi-rama-dhe-ilir-beqaj-ne-rini-ja-pasioni-i-tyre-i-madh-foto-41982" }