S’i dha fjalën Ndrenikës, Berisha për Ramën: Turp dhe vetëm turp!

Publikuar tek: barometri, më 08:41 13-03-2018 S’i dha fjalën Ndrenikës, Berisha për Ramën: Turp dhe vetëm turp!

Ish kryeministri Sali Berisha kritikon Edi Ramën pasi nuk i dha fjalën artistit të madh Robert Ndrenika gjatë prezantimit të projektit të teatrit kombëtar.

Ja çfarë shkruan Berisha:

I fton por nuk u jep fjalën! Turp dhe vetëm turp!

Piktori dështak apo pseudoartisti ftoi sot artistët ne kryeministri per t’ju paraqitur projektin e Teatrit Kombetar. Artisti i mirenjohur Robert Ndrenika nisi te flase nga vendi. Piktori deshtak i kthehet dhe i thote te shihte njehere projektin dhe pastaj te merrte fjalen. Nderkohe pseudoartisti Rama, sapo mbaroi paraqitja e projektit nga nje arkitekt danez, nderpreu transmetimin dhe vet u largua nga salla duke u thene te pranishmeve “une po iki, tani ju vazhdoni diskutimet”. Nje turp i papare! sb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.12380790710449
array(1) { ["section"]=> string(69) "s-i-dha-fjalen-ndrenikes-berisha-per-ramen-turp-dhe-vetem-turp-113081" }