‘S'ka marrëveshje Rama-Basha’, Duma: Nuk është qetësi, protestat…

Publikuar tek: politike, më 22:24 17-09-2019 ‘S'ka marrëveshje Rama-Basha’, Duma: Nuk është qetësi, protestat…

Ish-deputetja Grida Duma ka deklaruar se kjo nuk është një periudhë qetësie, pavarësisht se nuk ka protesta.

Sipas Dumës pritet që forumet të marrin vendimin për vazhdimësinë e tyre.

‘Protestat dhe mund të vazhdonin. U vendos apo nuk është vendosur kjo duhet të thuhet zyrtarisht nga PD. Pritet që forumet ta marrin këtë vendim. Nuk është periudhë qetësie’, tha ish-deputetja.

Ndërkaq Duma përjashton kategorikisht një marrëveshje të re Rama-Basha.

‘Është eskluduar si obsion. Platforma është një sinjal që gjithçka që ndodh të mos ketë emrin marrëveshje, por dialog për zgjidhje sistemore. Diskutimi çfarë duhet të rregullojmë në sistem’, shtoi ajo.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023126840591431
array(1) { ["section"]=> string(66) "s-ka-marreveshje-rama-basha-duma-nuk-eshte-qetesi-protestat-178820" }