S’ka më dyshime, Gianni De Biasi: Sapo i thashë “po” kontratës me…

Publikuar tek: sport, më 10:51 22-09-2017 S’ka më dyshime, Gianni De Biasi: Sapo i thashë “po” kontratës me…

Gianni De Biasi kundër Zinedin Zidane. Kjo do të jetë sfida që tifozët shqiptarë mund të shohin që në La Liga, pasi ish-trajneri i përfaqësueses shqiptare i ka thënë “po” Deportivo Alavesh dhe do të marrë drejtimin e klubit spanjoll.

 

Ka qenë vetë trajneri që ka konfirmuar gjithçka për “Panorama Sport” gjatë ditës së sotme. “Po, është e vërtetë. Sapo u thashë ‘po’ drejtuesve të Deportivo Alavesh dhe do të marr drejtimin e skuadrës”, ishin fjalët e De Biasit për gazetën, duke zyrtarizuar kthimin e tij në pankinë e për më tepër në Spanjë, ku ka drejtuar më parë Levanten.

Tekniku i përfaqësueses ishte prej qershorit në kërkim të një skuadre të re dhe tani do të ketë mundësinë të tregojë vlerat e tij në një prej kampionateve më prestigjiozë në botë. Sigurisht, ai nuk ka një detyrë të lehtë te Deportivo Alavesh, i cili ka regjistruar 5 humbej në po aq ndeshje në kampionat, pa shënuar asnjë gol. Prova e radhës do të jetë ajo e të shtunës në drekë, ndaj Real Madrid, por nuk dihet ende nëse De Biazi do të jetë në pankinë apo do të ndjekë nga tribuna këtë takim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zyrtare, Diego Kosta firmos për klubin e madh spanjoll
Arena Kombëtare, zbardhet data e përurimit të stadiumit »
Article Logic
Execution time: 0.022102117538452
array(1) { ["section"]=> string(67) "s-ka-me-dyshime-gianni-de-biasi-sapo-i-thashe-po-kontrates-me-93272" }