“S’ka qenë as xheloz, as injorant por medet që nuk jeton më” diva shkodrane Zyliha MILOTI flet për humbjen e bashkëshortit

Publikuar tek: kulture-art, më 10:07 30-01-2018 “S’ka qenë as xheloz, as injorant por medet që nuk jeton më” diva shkodrane Zyliha MILOTI flet për humbjen e bashkëshortit

Qindra role në karrierën e saj brilante dhe përherë e dashur nga publiku, aktorja Zyliha Miloti, tashmë 72 vjeçe, nënë e dy fëmijëve, një djali e një vajze, ka rrëfyer për Rudinën në Tv Klan, humbjen e bashkëshorit të saj.

Fuat Miloti u nda nga jeta 8 vite më parë.

“Eh, Fuati ka qenë baterist, piktor me zanat, baterist në estradë. Si duket më ka pëlqy që e vogël unë shkoja gjithmonë e shoqërume. E pashë në bateri, ishte simpatik. Si duket e nin zemra zemrën, a ku di unë. E pashë edhe rrugë njëherë, pastaj më ka gjurmu. Unë kam qenë në Shirokë, shumë e re kam qenë por shumë e rritur para kohe. U fejuam e jetuam të lumtur. Ka qenë i jashtëzakonshëm, modern, fmailja Miloti në Shkodër është shumë e mirë, intelektuale, muzikantë. Është dinastia e Milotëve, mund të jemi 15 familje që jetojmë në të njëjtin truall”, tha aktorja e madhe.

 

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076279640197754
array(1) { ["section"]=> string(126) "s-ka-qene-as-xheloz-as-injorant-por-medet-qe-nuk-jeton-me-diva-shkodrane-zyliha-miloti-flet-per-humbjen-e-bashkeshortit-108453" }