S’KA të NDALUR vala e INFEKTIMEVE në Itali, Angli dhe Belgjikë! COVID godet rëndë edhe Poloninë (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 17:34 29-10-2020 S’KA të NDALUR vala e INFEKTIMEVE në Itali, Angli dhe Belgjikë! COVID godet rëndë edhe Poloninë (SHIFRAT) Foto ilustruese

Një tjetër ditë me shifra të larta të infektimeve nga koronavirusi në disa shtete europiane.

Listën e kryeson Italia, ndonëse shifrat për Francën dhe Spanjën – që dje kanë shënuar rekorde, s’janë publikuar ende.

Vetëm gjatë ditës së fundit, në Itali janë regjistruar 26,831 raste të reja me Covid-19, ndërsa 217 persona kanë humbur jetën.

Në Britani janë 23,065 infektime të reja dhe 280 vdekje.

Në Belgjikë janë regjistruar 21,048 raste dhe 132 vdekje.

Në Gjermani janë 11,277 raste të reja dhe 40 viktima.

Mes shteteve të prekura rëndë nga vala e pandemisë së koronavirusit është edhe Polonia, që sot ka regjistruar 20,156 raste të reja dhe 301 vdekje.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Dimri do të jetë i vështirë’, Merkel paralajmëron gjermanët dhe sulmon kundërshtarët politikë
Spanja zgjat gjendjen e jashtëzakonshme me 6 muaj, KARANTINOHET Katalonja »
Article Logic
Execution time: 0.0070531368255615
array(1) { ["section"]=> string(108) "s-ka-te-ndalur-vala-e-infektimeve-ne-itali-angli-dhe-belgjike-covid-godet-rende-edhe-polonine-shifrat-225683" }