‘S’lejohen grumbullime me 10 persona’, LRI thyen haptazi rregullat anticovid, mblidhet 30 veta në ambient të mbyllur dhe pa maska (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:12 19-11-2020 ‘S’lejohen grumbullime me 10 persona’, LRI thyen haptazi rregullat anticovid, mblidhet 30 veta në ambient të mbyllur dhe pa maska (VIDEO) Anëtarët e LRI

LSI dhe LRI mund të konsiderohen pa dyshim si “rebelët” e shoqërisë politike, pasi duket se nuk duan t’ja dinë për masat anticovid të ndërmarra nga qeveria dhe MSH.

Më herët Kryemadhi në takimet e saj mblidhte shumë të rinj të cilët grumbulloheshin dhe nuk mbanin maska, derisa vetë kryetarja e LSI-së u gjobit në Durrës.

Tani kryetarja e LRI-së Floida Kërpaçi bën të njejtën gjë, duke mbledhur në ambient të mbyllur 30 të rinj, të cilët as nuk mbajnë maskë dhe rrinë ngjitur me njeri-tjetrin.

Kjo është shkelje e rregullit të vendosur nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, i cili urdhëron “mosgrumbullimin në ambiente të mbyllura dhe të hapura me më shumë se 10 persona”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VIDEO/ U gjetën dje nga zhytësit, zbulohet MISTERI i dy makinave të mbytura në ujërat e Sarandës: 20 vite më parë një traget...
E TRISHTË/ I shërbeu komunitetit për vite me radhë, ndahet nga jeta doktori Eduart Dhamo »
Article Logic
Execution time: 0.013576984405518
array(1) { ["section"]=> string(138) "s-lejohen-grumbullime-me-10-persona-lri-thyen-haptazi-rregullat-anticovid-mblidhet-30-veta-ne-ambient-te-mbyllur-dhe-pa-maska-video-228387" }