S'mban më Vasili: Rama që vret pacientët dhe shurraqet shushka të tij

Publikuar tek: politike, më 16:24 14-01-2018 S'mban më Vasili: Rama që vret pacientët dhe shurraqet shushka të tij

Kryetari i grupit parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili vijon sulmet kundër kryeministrit Rama.

Këtë herë Vasili në një status në facebook, ka sulmuar ashpër Ramën për mënyrën si funksionon shëndetësia duke thënë se pasi vrau njerëz me mungesë ilaçesh tani do që tu mbyllë gojën.

“Kryeministri qe vret pacientet dhe shurraqet shushka te tij”- kështu shprehet Vasili në statusin e tij.

Statusi i plotë:

Kryeministri qe vret pacientet dhe shurraqet shushka te tij.

Asnje Shqiptar s'ka kohe per te humbur me truhumburin, qe drejton qeverine dhe me shurraqet qe cicerojne nga pas... tij.

Truhumburi i la njerezit me muaj te tere pa ilace kur mjaft prej tyre e kane humbur tashme jeten dhe ky i pashpirt mban fjalime si gjeli ne pleh pasi i vrau kaq njerez me mungesen e ilaceve dhe tani do edhe ti genjeje e tu mbylle gojen.

Po po ai i griu parate me koncesione dhe la mijra te semure pa barna shendeti dhe vdekja e qytetareve bie vetem mbi te.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01185417175293
array(1) { ["section"]=> string(75) "s-mban-me-vasili-rama-qe-vret-pacientet-dhe-shurraqet-shushka-te-tij-106531" }