S’mbarojnë hallet për Olesia Dukën, denoncim i ri nga 3 biznesmenë, u zhvati 1.2 mln euro (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:18 28-02-2018 S’mbarojnë hallet për Olesia Dukën, denoncim i ri nga 3 biznesmenë, u zhvati 1.2 mln euro (EMRAT)

Duket se s’mbarojnë telashet për Olesia Dukën, stomatologen nga Tirana, e cila është akuzuar nga disa biznesmenë për mashtrim dhe përvetësim të shumave të mëdha me para, deri në 2 mln euro. 

Ndërsa ditën e sotme gjykata e rrethit të Durrësit vendosi masën e sigurisë “arrest me burg”, në adresë të saj ka mbërritur një denoncim i ri.

Janë tre biznesmenë, ata të cilët kanë depozituar sot në Prokurorinë e rrethit gjyqsor Durrës një denoncim ndaj Olesia Dukës, të cilën e akuzojnë se përmes mashtrimit u ka marrë një shumë të majme prej 1.2 milionë euro.

Biznesmenët që kanë bërë denoncim janë Ilir doci, Blandi Tafaj dhe Bledar Pulaha. Ata e akuzojnë Olesian për vjedhje pasurie me mashtrim.

 Paraditen e sotme, gjykata vendosi masën e sigurisë “arrest me burg” ndaj Dukës, ndërsa gjatë seancës deklaroi se personat që e kanë denoncuar nuk i ka mashtruar por me ta ka patur marrëdhenie biznesi, madje sipas saj veprimet janë kryer me praninën e noterit.

Ajo deklaroi se dy vëllezër biznesmenë nga Durrësi e kishin kërcënuar nëse nuk i kthente 900 mijë euro, kështu që në këto kushte sipas saj është detyrra të marrë borxh te persona të tjerë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 613 kg kokainë në Durrës, LSI bën thirrjen e fortë: DEA të vijë në Shqipëri
Gazeta më e madhe britanike, The Guardian: Tirana një nga qytetet më miqësore për fëmijët në botë »
Article Logic
Execution time: 0.012819051742554
array(1) { ["section"]=> string(100) "s-mbarojne-hallet-per-olesia-duken-denoncim-i-ri-nga-3-biznesmene-u-zhvati-1-2-mln-euro-emrat-111756" }