S’ndalet Mero Baze: Kur më është dashur të merrem me histori korrupsioni, jam marrë me Rezart Taçin! Kur duhet të merrem me vrasës, merrem me...

Publikuar tek: politike, më 11:33 28-02-2018 S’ndalet Mero Baze: Kur më është dashur të merrem me histori korrupsioni, jam marrë me Rezart Taçin! Kur duhet të merrem me vrasës, merrem me...

Gazetari dhe botuesi Mero Baze, nuk ndalet me replikat e tij pas përballjes live të ish-kryeministrit Sali Berisha dhe gazetarit investigativ Artan Hoxha.

Pasi akuzoi moderatoren Eni Vasili që mbrojti dhunuesin (Berishën) në vend të mbronte gazetarin, moderatorja ju përgjigj duke thënë se fakti që kishte kundër edhe Mero Bazen edhe Sali Berishën për të njëjtin argument, do të thoshte, që e kishte bërë punën e saj mirë.

Sakaq, sarkastik në replikën e radhës por edhe i drejtpërdrejtë Mero i cili thotë se nëse do i duhet të merret me vrasës, do merret pikërisht me Berishën

“Kur më është dash të merrem me histori korrupsioni, jam marrë me Rezart Taçin, jo me gazetarët e paguar nga ai, për të fshehur krimin. Dhe kur më duhet të merrem me vrasës, duhet të merrem me Sali Berishën, jo ata që I jargaviten atij”, shkruan botuesi Mero Baze.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012262105941772
array(1) { ["section"]=> string(144) "s-ndalet-mero-baze-kur-me-eshte-dashur-te-merrem-me-histori-korrupsioni-jam-marre-me-rezart-tacin-kur-duhet-te-merrem-me-vrases-merrem-me-111733" }