S’përmbahet fotografi i njohur: Po ore, t'i heqim filmat e komunizmit, t’i q** tëmën e sëmës (REAGIMI I PLOTË)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 14:54 10-03-2017 S’përmbahet fotografi i njohur: Po ore, t'i heqim filmat e komunizmit, t’i q** tëmën e sëmës (REAGIMI I PLOTË)

I papërmbajtur në reagimin e tij fotografi i njohur Armando Babani që nuk ka mundur ta fshehë zemërimin e tij pas nismës së drejtorit të Institutit për Studimin e Krimeve dhe Pasojave të Komunizmit Agron Tufa dhe të anëtarit të Këshillit të Ankesave në AMA, Erald Kapri, për ndalimin e filmave të komunizmit në ekranet shqiptare.

“Po ore, t’i heqim filmat e komunizmit, ti qim' tëmën' e sëmës, që të kemi kohë të shohim ato me SHALË e BYTHË jashtë....po i bërtiste një plak të shoqes, te rradh' e bukës...”, shkruan Babani me tone ironie në fund.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Jul Deda kundër Agron Tufës dhe Erald Kaprit: Nisma e gabuar, ua them shkurt pse
Gazetarja vesh fustanin e bardhë: Jam nuse me dy dhëndurë »
Article Logic
Execution time: 0.012466907501221
array(1) { ["section"]=> string(109) "s-permbahet-fotografi-i-njohur-po-ore-t-i-heqim-filmat-e-komunizmit-t-i-q-temen-e-semes-reagimi-i-plote-71454" }