S’përmbahet Meta: E bëj Ramën që të mos ketë vrimë ku të futet! Të bie dëshmor është krenari, jo si ai që ia marrin gratë të tjerët...

Publikuar tek: politike, më 21:37 30-10-2020 S’përmbahet Meta: E bëj Ramën që të mos ketë vrimë ku të futet! Të bie dëshmor është krenari, jo si ai që ia marrin gratë të tjerët... Ilir Meta

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka shpërthyer sot në studion e “Zonë e Lirë”, teksa “nuk ka lënë gjë pa thënë për Ramën”.

Pasi i tha “këlysh blloku” dhe “qen bir qeni”, Meta tha se ka aq forcë sa ta bëjë Ramën që të mos ketë vend ku të futet.

Duke iu përgjigjur deklaratës së kryeministrit në Kuvend i cili tha: Çfarë do Meta tani, të bëhet mbret apo dëshmor?, Meta tha se e ka për krenari të bjeri dëshmor, por kurrsesi të përfundojë si Rama.

Debati i plotë

Meta: Unë kam atë fuqi që e bëj sot atë që të mos ketë vrimë në Shqipëri ku të futet. Ai paguan oligarkët. Njerëzit vdesin në spitale. 63% e azilkërkuesve në BE janë nga Shqipëria.  

Rakipllari: Ju si president jeni në rolin tuaj?

Meta: Patjetër. Roli im është t’i dal për zot kushtetuetës.

Rakipllari: Roli juaj është të ekuilibroni pushtetet jo t’i thoni qen bir qeni.

Meta: Një njeri që izolon vendin qëllimisht, që terrorizon përfaqësuesit e instituicioneve shtetërore. I thotë gjeneralëe të ushtrisë mos shkoni në takim me presidentin. Shteti është marrë peng nga një bandë që kontrollohet nga Sorosi. S’dua që të nxjerr emrat e atyre analistëve që paguhen nga ai. Kemi ardh në një moment final. Votimi i djeshëm ka qenë skandaloz. Një pal do të jetë dhe lojtar dhe arbitër.

Meta: Unë e kam për nder të bie dëshmor i kombit ore. Është krenari e madhe. Po të përfundosh si ai, që t’i marrin gratë të tjerët...

Çani: Kjo që thatë është e rëndë...

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « META SHPËRTHEN ndaj RAMËS në studio: Ai QEN BIR QENI, KËLYSH BLLOKU që po provokon popullin tonë ta dijë se ka të bëjë me një President nga Skrapari
Meta flet gjermanisht në studio dhe i habit të gjithë: Nuk dal dot në rrugë se më thonë... (E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.011492967605591
array(1) { ["section"]=> string(134) "s-permbahet-meta-e-bej-ramen-qe-te-mos-kete-vend-ku-te-futet-te-bie-deshmor-eshte-krenari-jo-si-ai-qe-ia-marrin-grate-te-tjeret-225850" }