Sa do t’i paguajë një biznesmen Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, shifra e çmendur prej 1 milion lekësh në vit

Publikuar tek: ekonomi, më 09:24 01-10-2016 Sa do t’i paguajë një biznesmen Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë, shifra e çmendur prej 1 milion lekësh në vit

Është miratuar ligji për anëtarësimin e detyrueshëm të bizneseve shqiptare në Dhomën e Tregtisë dhe Industrisë, duke revoltuar shumë sipërmarrës.

Por sa para me saktësi do paguajnë tashmë çdo vit bizneset?

Nga 1 mijë lekë për bizneset e vogla, deri në 1 milion lekë për bizneset VIP. Për bizneset e vogla si persona fizikë 10 mijë likë, për SHPK-të por biznese të vegjël 20 mijë lekë në vit, për bizneset e mesme 50 mijë lekë dhe për bizneset VIP 1 milion lekë. Dhe të gjithë kanë afat deri më 31 mars të vitit 2017.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015100002288818
array(1) { ["section"]=> string(116) "sa-do-t-i-paguaje-nje-biznesmen-dhomes-se-tregtise-dhe-industrise-shifra-e-cmendur-prej-1-milion-lekesh-ne-vit-54718" }