Sa njerëz kishte në shesh, arkitekti bën llogaritë dhe publikon shifrën

Publikuar tek: aktualitet, më 18:50 13-05-2017 Sa njerëz kishte në shesh, arkitekti bën llogaritë dhe publikon shifrën

Protesta e sotme e mbajtur përgjatë Bulevardit “Dëshmorët e Kombit” sipas Berishës dhe Bashës kishte rreth 600 mijë protestues.

Rigels Xhemollari aktivist dhe menaxher pranë Institutit të Studimeve Politike i ka kërkuar arkitetektit Migen Qiraxhi të bëjë një përllogaritje se sa është kapaciteti maksimal i njerëzve që mund të mbajë Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” dhe rezulton një shifër larg asaj që thanë dy liderat e PD-së.

Sipas llogarive Xhemollari shkruan, “Dhe që ky shesh të mbajë 600.000 protestues do i duheshin edhe 10 bulevarde të tjerë në të njëjtat përmasa”. Sheshi sipas arkitektit mund të mbajë 32 700 protestues.

Postimi i plotë:

Gjithmone kam qene spektator i protestave, dhe lufta me e madhe e partive ka qene numri i pjesemarresve dhe jo çeshtja qe trajtojne,prandaj i kerkova ndihme mikut tim arkitekt Migen Qiraxhi se si mund te percaktojme kapacitetin maksimal te akomodimit te protestuesve ne Bulevardin "Deshmoret e Kombit". Dhe qe ky shesh te mbaje 600.000 protestues do i duheshin edhe 10 bulevarde te tjere ne te njejtat permasa. Shpresoj qe ky informacion t'u sherbeje liderave politike qe here tjeter te tregohen me te sinqerte me qytetaret.

 344.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lubonja flet hapur, çfarë thirrjesh do bëjë zyrtari i lartë Amerikan ditën e hënë dhe a do të nënshtrohet Basha pas tubimit të sotëm
Sherri pas përplasjes së makinave, i riu në gjendje kritike për jetën »
Article Logic
Execution time: 0.010719060897827
array(1) { ["section"]=> string(76) "sa-njerez-kishte-ne-shesh-arkitekti-ben-llogarite-dhe-publikon-shifren-78552" }