Sa orë duhet të punojmë për të qenë sa më produktiv?

Publikuar tek: ekonomi, më 11:28 11-06-2016 Sa orë duhet të punojmë për të qenë sa më produktiv?

Kushtet e punës kanë ndryshuar, bashkë me to dhe orari i punës.

 Sipas ekspertëve të lidershipit pranë Forbes, për të qenë sa me produktiv duhet të punojmë deri në 6 orë.

 “Nqs ju dëshironi që të jeni sa më produktivë, ju duhet të lini pas këtë ide relike dhe të përshtateni me qasjen e re”- shkruajnë ekspertët në një artikull të fundit.

Sipas tyre, të punosh 8 orë në ditë është një traditë e krijuar nga revolucioni industrial, si pasojë e një reduktimi të mëtejshëm të orëve të punës në fabrika të ndryshme.

Personat që punojnë, tashmë e kanë kuptuar që truri funksionon me energjinë më të lartë rreth 1 orë dhe i nevojitet 15-20 minuta më pas për t’u qetësuar që të rinisi sërish.

Për këtë arsye shumë  shtete në botë kanë aplikuar punën 6 orarësh.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0086259841918945
array(1) { ["section"]=> string(57) "sa-ore-duhet-te-punojme-per-te-qene-sa-me-produktiv-43170" }