Sa para mban në portofol një deputet shqiptar? Kjo foto e tregon

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:49 07-07-2016 Sa para mban në portofol një deputet shqiptar? Kjo foto e tregon

Deputetët tanë njihen për luksin në të cilin jetojnë dhe kjo vërtetohet pothuajse sa herë që Kuvendi zhvillon punimet. Kështu ka ndodhur edhe në seancën e sotme plenare, ku është fotografuar portofoli i një prej deputetëve, për të cilin nuk mund të themi me siguri se kush është.

Por ato që bien në sy sapo sheh foton janë paratë në prerje 50 euro dhe 50 mijëshe në lekë që ka brenda portofolit të deputetit.

E duhet thënë se ajo që është rroga ditore e këtij deputeti, në shumicën e familjeve shqiptare është rroga një muaji apo edhe më shumë. 

LEK_NE_PARLAMENT.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093600749969482
array(1) { ["section"]=> string(69) "sa-para-mban-ne-portofol-nje-deputet-shqiptar-kjo-foto-e-tregon-45858" }