'Sa shumë dhimbje nga ikja e parakohshme e mikut, bashkëpunëtorit, kolegut…', Ilir Meta prek me mesazhin për ndarjen nga jeta të Marko Bellos

Publikuar tek: aktualitet, më 08:45 04-12-2020 'Sa shumë dhimbje nga ikja e parakohshme e mikut, bashkëpunëtorit, kolegut…', Ilir Meta prek me mesazhin për ndarjen nga jeta të Marko Bellos Ilir Meta - Marko Belloi

Ilir Meta, president I republikës, një ndër njerëzit që ka bashkëpunuar edhe me gjatë me politikanin Marko Bello, ka reaguar që në mëngjes për largimin e parakohshëm dhe të papritur nga covid-19 të politikanit Marko Bello.

"Sa shumë dhimbje nga kjo ikje e parakohëshme e një miku, bashkëpunëtori, kolegu, intelektuali aktiv, qytetari model e familjari shembullor!

Zoti ju dhëntë forcë Silvanës, fëmijëve e të afërmve për këtë humbje kaq të madhe, që na tronditi të gjithëve këtë mëngjes! Ngushëllimet më të ndjera! Përherë i paharruar në kujtimet tona! LAMTUMIRË I SHTRENJTI YNË MARKO BELLO!” shkruan Presidenti në faqet zyrtare që në mëngjes.

Marko Bello, ka ndërruar jetë mesnatën e sotme në një spital në Turqi. Politikani 59 vjecar ka qenë ish-ministër i Integrimit në kohën kur kryeministër Fatos Nano. Diplomat dhe politikan, Marko Bello I dha shumë klasës politike shqiptare nga qetësia dhe mendimi I tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Doli për të gjuajtur peshk por nuk u kthye më, polumbarët gjejnë pas 7 ditësh trupin e pajetë të Silvi Priftit
I sekuestrohen 1.5 milion euro pasuri një gruaje në Fier, ish-burri i dënuar në ITALI me 14 vite burg; ‘kyçet’ restronati në Vlorë, dy apartamente dhe një Benz (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.011670827865601
array(1) { ["section"]=> string(142) "sa-shume-dhimbje-nga-ikja-e-parakohshme-e-mikut-bashkepunetorit-kolegut-ilir-meta-prek-me-mesazhin-per-ndarjen-nga-jeta-te-marko-bellos-230122" }