'Sa të shkokan çizmet dhe lopata mo!' Veliaj e fut në punë tenorin Saimir Pirgu (Foto)

Publikuar tek: politike, më 18:46 21-01-2018 'Sa të shkokan çizmet dhe lopata mo!' Veliaj e fut në punë tenorin Saimir Pirgu (Foto)

“Po sa të shkojnë çizmet dhe lopata mo!”.Nuk bëhet fjalë për një deklaratë dosido, por për vetë kryebashkiakun Erion Veliaj që i është drejtuar në këtë mënyrë një emri të madh të botës së artit, tenorit Saimir Pirgu. 

Ky i fundit është bashkuar sot me kryebashkiakun Veliaj në mbjelljen e pemëve në qytet. Veliaj, dhe për shkak të rëndësisë së një personazhi të madh të botës së artit, ka shkuar së bashku me të në terren dhe ka ndarë fotot edhe në rrjetet sociale, raporton newsbomb.al.

“Saimir Pirgu, nuk është vetëm një artist virtuoz, por edhe një qytetar model që u bashkua me fushatën tonë të mbjelljeve përgjatë rrugëve kryesore” shkruan Veliaj i cili në krye të bashkisë së Tiranës ka marrë angazhimin për mbjelljen e 100 mijë pemëve të reja deri në 31 mars. Deri tani, sipas statistikës së dhënë nga kryebashkiaku, janë mbjellë 77 mijë pemë.

27140821_10156891150973765_2036440126_o.jpg

27046454_10156891150963765_1311412813_o.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011626005172729
array(1) { ["section"]=> string(88) "sa-te-shkokan-cizmet-dhe-lopata-mo-veliaj-e-fut-ne-pune-tenorin-saimir-pirgu-foto-107409" }