Saddam Hussein ka shkruar një libër të ngjashëm me ‘Fronin e Shpatave”

Publikuar tek: bota, më 19:42 14-07-2016 Saddam Hussein ka shkruar një libër të ngjashëm me ‘Fronin e Shpatave”

Libri i diktatorit iraken, Saddam Hussein, është përkthyer për herë të parë në gjuhën angleze dhe pritet të dalë në shitje në muajin shtator.

Novela me titull “Shporruni Djaj” është quajtur si një përzierje mes “Game of Thrones” dhe “House of Cards”, por nga ana tjetër Neë York Times e quan një “pjesë të harrueshme lehtësisht”.

Ish-diktatori shkruante me pseudonimin “Autori” dhe libri i tij është për një fis pranë Eufratit, një liberator arab dhe një grup pushtuesish sionistë.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.010177135467529
array(1) { ["section"]=> string(74) "saddam-hussein-ka-shkruar-nje-liber-te-ngjashem-me-fronin-e-shpatave-46615" }