Sadiku nuk e ka të gjatë te Levante, drejtuesit marrin vendimin për të

Publikuar tek: sport, më 11:43 10-06-2018 Sadiku nuk e ka të gjatë te Levante, drejtuesit marrin vendimin për të

Levante duket se nuk kërkon të mbajë Armando Sadikun.

Klubi spanjoll sipas prestigjozes Marca ka nxjerrë në shitje sulmuesin. Gazeta bën me dije se për të çdo ofertë do mirë pritet dhe ai do lihet i lirë që të largohet. Sadiku erdhi me bujë nga Legia Varshavë në merkaton e janarit dhe nënshkroi një kontratë me klubin valencian deri në vitin 2020.

Por duket se rrugët mes elbasanasit dhe kuqebluve do ndahen që këtë verë. Sadiku ka zhgënjyer pritshmëritë e drejtuesve ku në aventurën e tij në Spanjë ende nuk ka shënuar asnjë gol në La Liga. E ardhmja për ish-sulmuesin e Luganos duket larg Levantes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025821208953857
array(1) { ["section"]=> string(76) "sadiku-nuk-e-ka-te-gjate-te-levante-drejtuesit-marrin-vendimin-per-te-123871" }