Sadiku vlerëson Panuçin dhe tregon objektivin tij në kombëtare

Publikuar tek: sport, më 22:40 11-11-2017 Sadiku vlerëson Panuçin dhe tregon objektivin tij në kombëtare

Sulmuesi i kombëtares Armando Sadiku ka folur sot para mediave me ndeshjen me Turqinë.

Në prononcimin e tij Sadiku ka shprehur vlerësimet më të larta për trajnerin aktual të Shqipërisë Kristian Panuçi.

Ai me tej ka treguaer objektivin e tij për tu bërë golashënuesi më i mirë i kombëtares shqiptare.

“Është një trajner shumë serioz, i shikon gjërat në detaje. Stërvitjen e bën profesionale. Ne jemi përkushtuar 100% për të zbatuar detyrat që na ka dhënë.  Kam shënuar 9 gola me kombëtaren. Sa herë vesh fanellën e ekipit kombëtar, më bëhet mishi me kokrra. Mundohem të bëj disa gjëra, që ndoshta në klubin tim nuk i bej. Respekt për Alban Bushin dhe Erjon Bogdanin, por unë do të mundohem të shënoj sa më shumë gola”, tha Sadiku.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026623964309692
array(1) { ["section"]=> string(68) "sadiku-vlereson-panucin-dhe-tregon-objektivin-tij-ne-kombetare-99221" }