“Sahanlëpirës, i zhytur në kënetë...” Natën duke u zënë, ditën duke ngrënë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:40 01-06-2017 “Sahanlëpirës, i zhytur në kënetë...” Natën duke u zënë, ditën duke ngrënë

Kjo është fotoja e rradhës nga seria “asgjë nuk është ashtu siç duket”. Aq më tepër kur bëhet fjalë për përplasjet televizive, ku elementi "show" është i pashmangshëm.

Henri Çili, botues i “Mapo” dhe Artur Zheji ish drejtor i medias së Çilit, dy personazhe që s’lanë gjë pa i thënë njëri-tjetrit nga “sahanlëpirës” e deri te “i zhytur në kënetë”, janë duke ngrënë në një tavolinë.

Artan Hoxha, Artur Zheji,  Lorenc Vangjeli, Armand Shkullaku, Mark Marku, Blendi Fevziu, Desada Metaj ia kanë shtruar “për shtatë palë qejfe” për drekë.

Ndërkaq, një lexues i vëmendshëm i debateve mes tyre, i ka thurur disa vargje që vlejnë më shumë se çdo përshkrim tjetër...

“Diten duke ngrene. 
Naten duke u zene. 
Bjerini ti bim 
Te gjithe ne nje vrim.
Se nuk ka shpetim

LEXO EDHESherri Zheji-Cili

kl.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097708702087402
array(1) { ["section"]=> string(73) "sahanlepires-i-zhytur-ne-kenete-naten-duke-u-zene-diten-duke-ngrene-80833" }