Saimir Tahiri e thotë për herë të parë, ja kë preferon mes Metës dhe Berishës

Publikuar tek: politike, më 22:43 09-09-2017 Saimir Tahiri e thotë për herë të parë, ja kë preferon mes Metës dhe Berishës

Kryetari i Partisë Socialiste të Tiranës, Saimir Tahiri ishte i ftuar në emisionin “Xing me Ermalin” në telezivionin Klan.

Ish-Ministri i Brendshëm në një intervistë përballë moderatorit Ermal Mamaqi, foli për herë të parë foli edhe për dorëheqjen e tij nga posti i ministrit.

Por një nga pyetjet më pikante ishte se cilin prej dy liderave do më shumë: Sali Berishën apo Ilir Metën? Tahiri u mundua në fllim t’i shmangej pyetjes duke qeshur e duke thënë: “Kalojmë tek pyetja tjetër”. Por më pas u shpreh: “Secili ka… siç edhe unë fundja, të mirat dhe… të mirat e veta. Mua më takon t’i respektoj për atë që kanë bërë dhe t’i them për atë që s’kanë bërë”. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068960189819336
array(1) { ["section"]=> string(82) "saimir-tahiri-e-thote-per-here-te-pare-ja-ke-preferon-mes-metes-dhe-berishes-91763" }