Saimir Tahiri “shkarkon” Haki Çakon, e zëvendëson me një grua. “Furtunë shkarkimesh” edhe të drejtorëve në të gjitha qarqet

Publikuar tek: aktualitet, më 16:14 08-03-2017

'Shkarkohet' Drejtori i Policisë së Shtetit Haki Çako.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri. Sipas tij, Çako është zëvendësuar nga një grua. "Shkarkimet" janë bërë edhe në Drejtoritë Vendore të Policisë në të gjitha qarqet.

Ministri Tahiri dhe Drejtori i Policisë së Shtetit kanë zgjedhur një mënyrë të veçantë për të uruar gratë dhe vajzat për 8 marsin.

Në statusin e publikuar në Facebook ministri Tahiri së bashku me Drejtorin e Policisë së Shtetit Haki Çako kanë bërë të ditur se për 24 orë Policia E Shtetit do të drejtohet nga gratë dhe vajzat.

‘’ Për sot shkarkuam Haki Çakon. Emëruam Liljanën. Policinë në këto 24 orë do e drejtojnë Gratë dhe Vajzat’’ shkruan Tahiri.

Këtë urim ministri Tahiri e ka shfrytëzuar edhe për të bërë një thirrje kundër dhunës ndaj grave.

‘’Nqs urimet e sotme do bëhen me shumë vëmendje për dhunen ndaj grave nesër e tutje, Shqipëria do bëhet më e mirë#Gëzuar8Marsin’’ shkruan në statusin e tij ministri Tahiri ndërsa në video na njeh me "drejtueset e reja" të policisë nga të gjitha qarqet në vend.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në autostradën Tiranë - Elbasan, ka të plagosur (Foto)
Dosja "Aldo Bare", reagon Gjykata Kushtetuese: Si është e vërteta e vendimit »
Article Logic
Execution time: 0.013185024261475
array(1) { ["section"]=> string(123) "saimir-tahiri-shkarkon-haki-cakon-e-zevendeson-me-nje-grua-furtune-shkarkimesh-edhe-te-drejtoreve-ne-te-gjitha-qarqet-71221" }