Sali Berisha bëhet nostalgjik, poston fotot e hershme që kur filloi përpjekjet për anëtarësim në NATO

Publikuar tek: politike, më 12:34 05-04-2016 Sali Berisha bëhet nostalgjik, poston fotot e hershme që kur filloi përpjekjet për anëtarësim në NATO

Ish kryeministri Sali Berisha i kujton plot nostalgji vitet kur ka qenë President dhe Kryeministër i Shqipërisë. Këtë e ka bërë nëpërmjet një postimi të veçantë në facebook me rastin e 7 vjetorit të anëtarësimit të Shqipërisë në NATO.

E ndërsa në postimin e tij, ka një sërë akuzash për kryeministrin Edi Rama që “nuk denjoi të fliste në një aktivitet për 7 vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO”, ish presidenti Sali Berisha publikon fotot që nga viti 1992, kur Shqipëria filloi përpjekjet e para të saj në kuadër të Partneritetit për Paqe.

Në fakt, anëtarësimi i Shqipërisë në NATO ndodhi në prill 2009, në kohën kur Sali Berisha ishte kryeministër i vendit. Dhe më poshtë janë fotot e publikuara nga ish-presidenti , njëkohësisht ish-kryeministër.

sal.png

sal1.png

sal2.png

sal3.png

sal4.png

sal5.png

sal6.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010138034820557
array(1) { ["section"]=> string(106) "sali-berisha-behet-nostalgjik-poston-fotot-e-hershme-qe-kur-filloi-perpjekjet-per-anetaresim-ne-nato-36877" }