Sali Berisha thirret të dëshmojë në gjyqin ndaj Emiljano Shullazit

Publikuar tek: aktualitet, më 18:39 13-02-2018 Sali Berisha thirret të dëshmojë në gjyqin ndaj Emiljano Shullazit

Ish kryeministri Sali Berisha është thirrur të dëshmojë në Gjykatën e Krimeve të Rënda në procesin gjyqësor kundër Emiljano Shullazit.

Përveç Berishës pritet të dëshmojë edhe ish Drejtori i Përgjithshëm i Krimeve të Rënda dhe Krimit të Organizuar, Ardian Çipa dhe shtetasja Marsida Musai.

Marsida Musai është bashkëshortja e biznesmenit bashkëpunues me drejtësinë Ylvi Beqja, i cili dëshmoi në seancat e mëparshme kundër Shullazit, Gilmando Danit dhe tre personave të tjerë të cilët akuzohen se janë pjesë e një grupi të strukturuar kriminal.

Shullazi dhe grupi i tij akuzohen për kanosje dhe gjobëvënie. Fillimisht emri i Sali Berishës është përmendur nga ish- ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, i cili u shpreh pak kohë më parë se ai ka dijeni për kërcënimet që Shullazi u ka bërë Mynyr Konit dhe Dhori Kules.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarmante, çahet argjinatura në Elbasan, përroi vërshon në banesa
Rreshjet intensive, përmbytje në disa qytete, situatë kritike në Gjirokastër »
Article Logic
Execution time: 0.010832071304321
array(1) { ["section"]=> string(73) "sali-berisha-thirret-te-deshmoje-ne-gjyqin-ndaj-emiljano-shullazit-110142" }