Sali Berisha: Ylli Ndroqi është Xhemail Pasmaçiu, trafikant droge, por që me guxim ekspozon korrupsionin e narkoqeverisë

Publikuar tek: politike, më 18:21 03-08-2020 Sali Berisha: Ylli Ndroqi është Xhemail Pasmaçiu, trafikant droge, por që me guxim ekspozon korrupsionin e narkoqeverisë Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha reagon pas aksionit për sekuestrimin e pasurive të biznesmenit Ylli Ndroqi, duke akuzuar qeverinë.

Berisha thotë se objekti i vërtetë i sulmit janë gazetarët për shkak të lajmeve kundër qeverisë.

Postimi i plotë i Berishës:

Ndal terrorit banditesk politik ndaj gazetareve te Ora News!

Miq, lajmet mbi 25 pasuri me origjine te dyshimte te Ylli Ndroqit u shoqeruan nga dyndje e hordhive te narkobanditeve me uniforme te armatosur deri ne dhembe ne ndertesen e televizionit, presioni fizik psikologjik dhe policesk ndaj gazetareve Ora News ne mjediset dhe oborrin e ketij televizioni.

Ky terror psikologjik dhe fizik ndaj gazetareve  provon qarte se objekti i vertet i akuzave nuk eshte  pronari i ketij televizioni Ylli Ndroqi apo Xhemal Pasmaçiu, i gjykuar dhe denuar per implikimin e tij ne trafik droge, por jane gazetaret, lajmet, debatet, emisionet e guximshme investigative te tyre per aferat e korrupsionit te shfrenuar te ministrave, te Erion Velise dhe vet Edvin Hajdutit.

Denoj me ashpersine me te madhe keto akte prej gangsteresh te narkopushtetareve qe deri dje ndanin pompe dhe salltanete me pronarin e Ora News kurse sot te tmerruar nga faktet, dokumentat, analizat dhe investigimet e gazetareve te ketij televizioni jane versulur kunder tyre duke deshmuar  qarte se Ylli Ndroqi nuk eshte akuzuar per shkak te pasurive te tij me origjine te dyshimte sepse te tilla jane Sarajet e Surrelit, pallati ne paje etj etj te Edvin Kristaq Xibrakes, por ai eshte viktime e guximit, profesionalizmit dhe pavaresise se gazetareve te mediave te tij. sb

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010045051574707
array(1) { ["section"]=> string(109) "sali-berisha-zbulon-motivin-e-sekuestrimeve-deri-dje-ylli-ndroqi-ndante-salltanete-me-narkopushtetaret-215965" }