Salianji foli për intriga, ja çfarë thotë Paloka pas rikonfirmimit në detyrë

Publikuar tek: aktualitet, më 13:00 19-01-2019 Salianji foli për intriga, ja çfarë thotë Paloka pas rikonfirmimit në detyrë

Pas rikonfirmimit në detyrë, nënkryetari i PD, Edi Paloka është shprehur se tashmë PD ka për qëllim të vetëm rrëzimin e kryeministrit Edi Rama dhe qeverisë së tij.

Paloka u shpreh se votimet ishin të gjitha unanime dhe pjesa tjetër e  sekretariatit po votohet tani.

Përsa i përket deklaratës së deputetit demokrat Ervin Salianji i cili foli per intriga, Paloka u shpreh se Basha propozoi kandidaturat për çdo funskion, i kërkoi Këshillit nëse ka kandidatura të tjera alternative dhe nuk kishte.

'Mos u merrni me gjëra të tilla, Basha propozoi kandidaturat për çdo funskion, i kërkoi Këshillit nëse ka kandidatura të tjera alternative dhe nuk kishte. E rëndësishme është vendimi politik që është marrë dhe është përcaktuar poltikisht e ardhmja e shqiptarëve'i shpreh Paloka.

Lulzim Basha ditën e djeshme, kur bëri transparente emrat që do të votoheshin sot në Këshillin Kombëtar të PD, nuk përmëndi asnjë propozim për postin e sekretarit të Aksionit Qytetar në PD, që e mbante Ervin Salianji.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbledhja e Këshillit Kombëtar të PD, dalin EMRAT e parë të ekipit drejtues
'Urgjente! Urgjente! Urgjente!', Elvis Naçi thirrje shqiptarëve: Ta ndihmojmë Aqifin (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.013567924499512
array(1) { ["section"]=> string(82) "salianji-foli-per-intriga-ja-cfare-thote-paloka-pas-rikonfirmimit-ne-detyre-149431" }