“Salillari” gërryen shtratin e lumit dhe mbush kamionët me zhavorr, Ura e Zogut “s’mban më”

Publikuar tek: aktualitet, më 15:32 27-01-2021 “Salillari” gërryen shtratin e lumit dhe mbush kamionët me zhavorr, Ura e Zogut “s’mban më”

Reshjet e dendura të shiut kanë sjellë probleme në disa zona të vendit, duke vështirësuar qarkullimin e njerëzve dhe të automjeteve.

“Ura e Zogut” në Milot, e cila është përshkruar si "Bukuroshja e Ballkanit", ka pësuar dëmtime serioze dhe është gati për t'u shembur.

Dy javë më parë u raportua se reshjet e shiut kishin fundosur njërën nga këmbët e urës, por tashmë situata duket edhe më serioze.

Kompania "Salillari", prej vitesh ngarkon kamionët me zhavorr në këtë lum, duke e thelluar edhe më tej degradimin e kësaj ure.

Pavarësisht kushteve natyrore jo të favorshme, dhe gërryerjes nga kompania "Salillari", as shteti dhe indtitucionet përgjegjëse nuk kanë marrë masa mbrojtëse për ruajtjen e monumentit të kulturës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fico sqaron infektimin e Piperos pas vaksinimit kundër Covid: Është një fenomen i njohur, antitrupat krijohen pas…(E PLOTË)
“Opel” përplas motorin në Vlorë, plagoset një person (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.01143217086792
array(1) { ["section"]=> string(93) "salillari-gerryen-shtratin-e-lumit-dhe-mbush-kamionet-me-zhavorr-ura-e-zogut-s-mban-me-236609" }