'Saliu të kandidojë ku të dojë’, Braçe 'therës' pas deklaratës së Bashës: Vrasësi nuk e vret dot kurrë urdhërdhënësin! Saliu do ishte i denjë për deputet në Gërdec ose Bulevard

Publikuar tek: politike, më 08:57 18-09-2020 'Saliu të kandidojë ku të dojë’, Braçe 'therës' pas deklaratës së Bashës: Vrasësi nuk e vret dot kurrë urdhërdhënësin! Saliu do ishte i denjë për deputet në Gërdec ose Bulevard Berisha-Brace

Zv.kryeministri Erion Braçe ka komentuar deklaratën e bërë mbrëmjen e djeshme nga kreu demokrat Lulzim Basha i cili tha se ish-kryeministri Sali Berisha mund të kandidojë për deputet ku të dojë.

Me ironi Braçe shkruan se Berisha do të ishte i denjë për gërdecin ose bulevardin, duke iu referuar dy ngjarjeve për të cilat është akuzuar.

"Ja kaq ishte; vrasësi nuk e vret dot kurrë urdhërdhënësin! Përkundrazi, urdhërdhënësi mund të qërroje edhe vrasësin! Por deri atëherë, janë të detyruar të jenë bashkë, kudo, ku të dojë AY! Tani a e mbani mend atë komisionin që ishte risia e madhe e demokratike me profesorë famozë që do bënte pastrim? Vate! Ai ishte për të fshehur kunatin, për ta bere më demokratik procesin kunatit! Tani profesorat kanë një detyrë: Ti gjejnë zonën SALY BERISHES! Kaq! A ju japim një dorë? Unë them të kandidojë në Tropojë! E ka pastruar tani duke vrarë e varrosur dhjetëra kundërshtarë!

Por mendoj edhe Gërdecin. Aty mund të jetë edhe garanti më i afërt për biznesin e boronicave në pritje të rikthehet për t'u marrë me bombat metalike që kanë mbetur! Po edhe në Sarande mund të jetë! Aty e duan të gjithë, imagjinoni, i vetmi pas Skënderbeut, ky shtoi territorin shqiptar në Sarande! Por jam i bindur se Saly Berisha do ishte fiks si deputet në Bulevard! Ay është unik aty, është i vetmi që nga fashizmi që ka pushkatuar kundërshtarë aty! Si mendoni ju?", shkruan Braçe.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013579130172729
array(1) { ["section"]=> string(176) "saliu-te-kandidoje-ku-te-doje-brace-theres-pas-deklarates-se-bashes-vrasesi-nuk-e-vret-dot-kurre-urdherdhenesin-saliu-do-ishte-i-denje-per-deputet-ne-gerdec-ose-bulevard-220777" }