'Salvini shkaktar i krizës politike', kryeministri italian Giusseppe Conte deklaron dorëheqjen

Publikuar tek: bota, më 15:09 20-08-2019 'Salvini shkaktar i krizës politike', kryeministri italian Giusseppe Conte deklaron dorëheqjen Kryeministri italian Giuseppe Conte

Kryeministri italian Giuseppe Conte ka paraljamëruar gjatë ditës së sotme dorëheqjen e tij nga posti i kryeministrit.

Gjatë fjalimit të tij, Conte ka sulmuar ashpër politikat e ministrit të Brendshëm dhe njëherësh edhe zëvendëskryeministrit, Matteo Salvinit duke e akuzuar për shkaktarin e krizës politike në Itali.

Kryeministri italian theksoi se Salvini është treguar i papërgjegjshëm.

Në fjalimin e tij Conte tha se aksioni i qeverisë do të ndalet dhe se do të dorëzojë dorëheqjen e tij te presidenti italian Sergio Mattarella.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ligji për mjedisin, Franca ndalon duhanin në plazhe dhe parqe
Arratisen mbi 250 të burgosur, çfarë ndodhi »
Article Logic
Execution time: 0.010618925094604
array(1) { ["section"]=> string(98) "salvini-shkaktar-i-krizes-politike-kryeministri-italian-giusseppe-conte-deklaron-doreheqjen-175877" }