Samiti i Brdo-Brijunit, Meta pret në zyrë presidentin e Polonisë, del VIDEO nga takimi

Publikuar tek: politike, më 15:26 09-05-2019 Samiti i Brdo-Brijunit, Meta pret në zyrë presidentin e Polonisë, del VIDEO nga takimi Andrzej Duda - Ilir Meta

Presidenti Ilir Meta ka pritur ditën e sotme në zyrë homologun polonez Andrzej Duda, i cili është edhe i Ftuar Nderi i Samitit të Udhëheqësve të Procesit të Brdo-Brijunit. 

Meta ka publikuar në Facebook një video nga takimi me Dudën, ndërkohë që bën me dije se Shqipëria ka një partneritet të shkëlqyer me Poloninë.

'Shumë i lumtur të mirëprisja sot Presidentin e Polonisë, z.Andrzej Duda, i Ftuar Nderi i Samitit të Udhëheqësve të Procesit të Brdo-Brijunit. #BBPTirana
Vlerësuam marrëdhëniet dypalëshe dhe e falënderova me mirënjohje për mbështetjen e dhënë nga Polonia në shumë fusha, veçanërisht për procesin e integrimit të vendit tonë në Bashkimin Europian.
Shqipëri-Poloni, partneritet i shkëlqyer dhe në rritje.', shkruan Meta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Braimllari: Arrestimi i Balliut ishte politik dhe hakmarrje e Edi Ramës
Basha në Gjirokastër: Ramës i kanë ardhur mesazhe nga Europa që nuk hapen negociatat »
Article Logic
Execution time: 0.011325836181641
array(1) { ["section"]=> string(91) "samiti-i-brdo-brijunit-meta-pret-ne-zyre-presidentin-e-polonise-del-video-nga-takimi-163613" }